מדינת ישראל תחת מתקפה חסרת תקדים – מתעדכן

מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפה משולבת של איראן, תימן, וארגונים נוספים – בשעה זו על פי דיווחי תקשורת זרה מאות כתבמי״ם בדרכם לפגוע ״במטרות צבאיות״ בשטחה של מדינת ישראל, בנוסף נורו לעבר ישראל טילי שיוט, טילים בליסטיים וטילים מסוגים נוספים. 

עדכון#1 01:42

דובר צה״ל: לפני זמן קצר איראן שיגרה טילים משטחה לשטח מדינת ישראל. התושבים מתבקשים לגלות ערנות ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף.
מאחר ומדובר באיומים מסוגים שונים יתכן וההתראות יופעלו באזורים נרחבים.

בכפרים פלסטינאים רבים יורים כעת 02:00 זיקוקים כאות שמחה לתקיפה על ישראל

דברי ראש הממשלה:

ראש הממשלה בנימין נתניהו מכנס בשעה זו את קבינט ניהול המלחמה, בקריה בתל אביב.

שאהד 136 - על פי מקורות זרים בים 500 ל-1000 כתבמי״ם מסוג זה נשלחו לכיוון ישראל וצפויים להגיע בין השעות 1:00 עד 6:00 בבוקר.

לפני זמן קצר איראן שיגרה כלי טיס בלתי מאויישים משטחה לעבר שטח מדינת ישראל. צה"ל נמצא בכוננות גבוהה ומגבש תמונת מצב בכל עת. מערך ההגנה האווירית נמצא בכוננות גבוהה במקביל למטוסי חיל האוויר וספינות חיל הים שנמצאים במשימת הגנה על שמי המדינה. צה"ל במעקב אחר כלל המטרות. אנו מבקשים מהציבור להישמע ולהיצמד להנחיות פיקוד העורף ולהודעות דובר צה"ל הרשמיות בנושא

ישראל הודיע על סגירת שטחה האוירי החל מהשעה 23:00 עד להודעה חדשה. 

שמי ירדן, סוריה ולבנון סגורים באופן רשמי גם כן.

״אנחנו נמצאים במלחמה במספר זירות כבר למעלה מחצי שנה. לאורך המלחמה התמודדנו והתחככנו עם מספר גדול של אתגרים במגוון רחב מאוד של איומים, למדנו והשתפרנו - אנחנו מגיעים מוכנים וחזקים גם בהגנה וגם בהתקפה. לאור הערכת המצב החלטנו לשנות את מדיניות ההתגוננות. החל ממחר לא תהיה כל פעילות חינוכית בכל רחבי הארץ. כמו כן, חל איסור על התקהלויות של למעלה מ-1,000 איש. אתם נדרשים להמשיך להקפיד ולהקשיב להנחיות, הן יכולות להשתנות בהתאם להערכת המצב. עד היום ההתנהלות שלכם וההקפדה על ההנחיות הייתה יוצאת דופן, המשיכו כך - זה מציל חיים. פיקוד העורף פרוס וערוך לאורך כל מרחב המדינה. מערך ההתרעה ערוך ומוכן, יחד עם ראשי הרשויות וארגוני החירום נוכל לאתגר״.

פיקוד העורף:
 
שיבושים בקליטת GPS עלולים להשפיע על שירותים מבוססי מיקום בטלפון הנייד.
 
יישומון פיקוד העורף מסתמך על קליטת ה-GPS על מנת לספק התרעות מבוססות מיקום בזמן אמת, בדומה לאפליקציות ניווט ומפות.
 
על מנת שתוכלו לקבל התרעה באזורכם, גם ללא קליטת GPS, יש להיכנס עכשיו ליישומון פיקוד העורף ולהגדיר את מיקומכם הנוכחי כאזור עניין.
 
זכרו, הנחיות פיקוד העורף מצילות חיים.
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
דילוג לתוכן