שוב פיגוע ירי בשומרון – צעירה נפצעה קשה

שוב פיגוע ירי בשומרון: מחבל חמוש בנשק אוטומאטי מסוג m-16 שנסע ברכבו בכביש מס׳ 55 סמוך לנבי אליאס, עצר באמצע הכביש יצא והחל לבצע ירי לעבר אוטובוס נוסעים של חב׳ תנופה ועל רכב נוסעים פרטי שהיה סמוך למקום. 

*דוברות מד”א:* בשעה 10:05 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב ירקון, על ירי לעבר אוטובוס ורכב פרטי בכביש 55. חובשים ופראמדיקים של מד”א בשיתוף כוח רפואה של צה”ל מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי”ח מאיר, צעירה כבת 19 במצב קשה, בהכרה מלאה וגבר כבן 50 במצב קל-בינוני, עם פצעי ירי.

*חובש רפואת חירום במד”א אסף אילקשי סיפר:*

“הגענו בכוחות גדולים למקום. נכנסו לאוטובוס וראינו את הצעירה יושבת באוטובוס כשהיא בהכרה מלאה וסובלת מפצע ירי בכתף. הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותה בניידת טיפול נמרץ של מד”א לבית החולים כשהיא בהכרה מלאה במצב קשה.”

עדות אחד מניצולי הפיגוע:

אני שמוליק מהיישוב קרני שומרון, גר פה 19 שנה. הייתי בדרך הביתה בשעה 10 ורבע פתאום נעצר אוטו בנתיב הנגדי. וראיתי שמשהו לא בסדר, ראיתי שהוא מוציא M 16 ויורה עליי בסביבות V 13-14 כדורים. אני התכופפתי תוך כדי נסיעה, עצרתי וראיתי וראיתי שהוא מחליף מחסנית, והתחלתי לרוץ לכיוון שלו. יש לי שתי פגיעות בדלת הקדמית ובחלון הקדמי. ואז הוא ראה שאני רץ אחריו, והשאיר את האוטו שלו דלוק, עם טלפון באוטו, והתחיל לברוח לכיוון קלקיליה. אני יכול לציין שלפני הייתה ניידות משטרה שגם עליה הוא ירה, הניידת לא בחרה לעצור, אני עצרתי והמשכתי לרוץ אחריו. מנעתי אסון שיכול היה להיות יותר גדול.

הבוקר במקביל, שר הביטחון יואב גלנט קיים הבוקר הערכת מצב מבצעית, יחד עם ראש אגף המבצעים בצה״ל האלוף עודד בסיוק וראש אגף המודיעין האלוף אהרון חליוה.

בתום הדיון, שר הביטחון גלנט הדגיש כי מערכת הביטחון השלימה את ההיערכות לתגובה כנגד כל תרחיש שיתפתח מול איראן.

בזמן שמדינת ישראל משדרת מוכנות לכל תקיפה איראנית, אזרחיה בכל שטחה ממשיכים לספוג אש בלתי מרוסנת מהאויב שנמצא כאן ולא באיראן. תחושת בטחון כללית ששואפת לאפס ואירועי טרור בלתי פוסקים והדרישה מהאזרחים היא פשוט להמשיך כרגיל. זוהי המציאות הבלתי נתפסת בה חיים תושבי השומרון בחודשים האחרונים וכן גם לפני אירועי הטבח הנורא ב7.10. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
דילוג לתוכן