נמצאה גופת הנער בנימין אחימאיר ז״ל – אש ברחבי הגדה

היום, שבת 13.04.2024 בשעות הבוקר המאוחרות נמצאה גופתו של הנער הנעדר מאז אתמול, בנימין אחימאיר ז״ל אשר יצא עם צאנו לשטח ולא חזר. גופתו התגלתה סמוך לישוב מלאכי השלום ועליה סימני אלימות. הידיעה הגבירה את העימותים בין מתיישבים יהודים לפלסטינים שהחלו כבר מאתמול וממשיכים גם כעת. 

הודעה משותפת לדובר צה״ל, דוברות שב״כ ודוברות המשטרה: לפני זמן קצר, אותרה על ידי כוחות צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל, במרחב מלאכי השלום, גופתו של בנימין אחימאיר, הנער בן ה-14 שנעדר החל מאתמול בשעות הבוקר, ונרצח בפיגוע טרור. חקירת האירוע נמשכת. כוחות הביטון ממשיכים במרדף אחר החשודים בביצוע הפיגוע. גופי הביטחון משתתפים בצער המשפחה.

דובר צה"ל: בשעות האחרונות התפתחו עימותים בין אזרחים ישראליים לפלסטינים במספר מוקדים באזור יהודה ושומרון, במהלכם המשתתפים יידו אבנים וביצעו ירי. עשרות ישראלים ופלסטינים נפגעו באורחים שונים. כוחות רבים של צה"ל ומג"ב נערכו במרחבים השונים והשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. נכון לשעה זו כלל האירועים הסתיימו. לצד הכוחות הפרוסים במרחב, הוחלט על תגבור של מספר פלוגות של צה"ל וכוחות מג"ב נוספים. כוחות הביטחון ממשיכים במרדף אחר המחבלים שרצחו את בנימין אחימאיר ז"ל.

– בזירת הרצח של בנימין אחימאיר ז״ל אותרו סכין ואבן מגואלת בדם. ההערכה במערכת הביטחון היא שלפני שנרצח, בנימין נאבק במחבל או במחבלים.

– ⁠יחידות מיוחדות וכוחות מילואים ממשיכים בסריקות בזירת הפיגוע, בניסיון לאתר ממצאים נוספים שיוכלו לסייע להגיע אל המפגעים. גורמי ביטחון אומרים כי עדיין אין התקדמות בחקירה, וכי לא ידוע האם מדובר במחבל אחד או בחולייה, והאם פעלו בשם ארגון טרור כלשהו.

– כוחות הביטחון מחלקים כעת את פעולתם בשטח לשני מאמצים – חלק עוסקים במצוד אחר המחבלים, וחלק במניעת התפרעויות של יהודים בכפרים הפלסטינים.

– ⁠קיים חשש כבד מהתגברות של העימותים וההתפרעויות, שעלולה להביא להסלמה רחבה ביהודה ושומרון. היקף הכוחות שהוקפצו במהלך סוף השבוע ליו״ש – יותר מגדוד.

דורון קדוש

שימוש לפי סעיף (27א)

הפלסטינים מוסרים כי ישנם עימותים חריפים במספר מיקומים שונים, בין היתר בכפרים בית פוריק, אל זאוויה, קוסרה, דומא ועוד. כמו כן הם מספרים על עשרות רכבים שנרשפו, וכן בתים מחסנים ורכוש שהושחתו לטענתם ע״י מתיישבים יהודים. 

 

תמונות ממקורות ערביים 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
דילוג לתוכן